Παλικαρίσια εμφάνιση-άδικη ήττα για τους παίδες του ΠΑΣ Γαλάτσι.Σούρμενα – ΠΑΣ Γαλάτσι 2-1

img_4930Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν οι παίδες του ΠΑΣ Γαλάτσι αποδεικνύοντας ότι θα έχουν λαμπρό μέλλον.Ο ΠΑΣ παίζοντας στην έδρα του αντιπάλου και απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως αυτή των Σουρμένων κατάφερε να αντέξει ως το 79΄.

Αφού στο 79΄  δέχθηκε την ισοφάριση-είχε προηγηθεί στο 15΄με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Παπαδόπουλου και ύστερα είχε αποκρούσει πέναλτι ο τερματοφύλακας μας Ισμαήλ-και στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού δέχθηκε το τέρμα του αποκλεισμού από την επόμενη φάση ,με απευθείας εκτέλεση φάουλ .Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΣ έπαιξε στα τελευταία λεπτά με εννέα παίκτες δεχόμενος δυο αυστηρές κόκκινες κάρτες-ειδικά η πρώτη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του ΠΑΣ Γαλάτσι και στους γονείς τους για την άψογη συμπεριφορά τους