Ποδαρικό με νίκη – πρόκριση το Γαλάτσι

pas galatsi nea 2014-5Με σχετική ευκολία ο Π.Α.Σ. ΓΑΛΑΤΣΙ ξεπέρασε το εμπόδιο του Κολωνού επικρατώντας με σκορ 2-0, για την πρώτη φάση του Κυπέλλου και ξεκίνησε νικηφόρα τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις, προκρινόμενος στην επόμενη φάση του θεσμού.

Από το ξεκίνημα του αγώνος η ομάδα του Γαλατσίου, ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 25ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Χάρη Χαραλάμπους, που κέρδισε ο Δημήτρης Καραμπέτσος.

Λίγο πριν ολοκληρωθει το πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Γαλατσίου συνδυάστηκαν υπέροχα και ο Χαραλάμπους, που ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας ύστερα από άψογη σέντρα του Κώστα Τσαλιαγκού, με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Συμπερασματικά η ομάδα του Γαλατσίου, στον πρώτο επίσημο αγώνα της, με πολλούς νέους παίκτες στη σύνθεσή της, έδειξε αρκετά καλό αγωνιστικό πρόσωπο, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο και άφησε αισιόδοξες προοπτικές για την συνέχεια