ΠΑΙΔΕΣ: Θρίαμβος στο τελευταίο λεπτό! (Βίντεο)

PAIDES

Αγώνας Παίδων που δεν συνιστάται για καρδιακούς… έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στη Νέα Ιωνία με αντίπαλο την Ελευθερούπολη. Η ομάδα Παίδων του ΠΑΣ από πολύ νωρίς πήρε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε με σκόρερ τον Βέττο, μετά από απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Ευσταθίου (Βίντεο).paides-eleythΣε όλη τη διάρκεια του Α΄Ημιχρόνου η ομάδα μας ήταν καλύτερη και έχασε πολλές ευκαιρίες να σημειώσει και δεύτερο τέρμα.  Στο Β΄ημίχρονο συνεχίστηκε η υπεροχή μας, οι χαμένες ευκαιρίες και ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε για μια ακόμα φορά! Με εκτέλεση φάουλ η Ελευθερούπολη ισοφάρισε και το ματς πήρε φωτιά!

paides-eleyth1«Τα παιδιά» του κόουτς Πέτρου Αντωνίου απέδειξαν ότι έχουν μεγάλα ψυχικά αποθέματα, δεν το έβαλαν κάτω, ξεκίνησαν να πιέζουν αφόρητα την άμυνα των γηπεδούχων και επιβραβεύτηκαν! Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Σαριδάκης μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-2 και έδωσε στην ομάδα μας αυτό που άξιζε. Τη Νίκη και τους τρεις βαθμούς που την ανέβασαν ψηλά στη Βαθμολογία του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ (ΠΑΙΔΩΝ).