ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ: Ρεπορτάζ του αγώνα των πιτσιρικάδων μας με τον Παπάγο!

junior-1Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να είναι πολύ ορεξάτη, να βρίσκεται συνεχώς στην περιοχή του Παπάγου και με ασφυκτική πίεση να κλέβει συνέχεια και να δημιουργεί τελικές φάσεις για γκολ. Αυτό κράτησε περίπου 10′ χωρίς να έρθει το πολυπόθητο γκολ.

Σε αυτό το σημείο σε μια αντεπίθεση της ομάδας του Παπάγου και μετά από ένα γέμισμα στην περιοχή μας και μια ολιγωρία της άμυνας μας δεχτήκαμε ένα γκολ. Βέβαια η απάντηση δεν άργησε να έρθει και μετά από έναν ωραίο συνδυασμό της ομάδας μας και ένα γρήγορο σουτ του Χωριανόπουλου η ισοφάριση ήταν γεγονός.

Η ομάδα μας ευτύχισε να πετύχει ακόμα ένα γκολ μετά από πολύ ωραία αλλαγή παιχνιδιού του Πλεσσέα και μια γρήγορη κίνηση του Κισκολάρι στην πλάτη της άμυνας του Παπάγου, το οποίο βέβαια αδίκως ακυρώθηκε σαν οφσάιντ από τον διαιτητή με αποτέλεσμα το 1 – 1 να διατηρηθεί μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου.

9. Χωριανόπουλος

Στο β’ ημίχρονο ο προπονητής της ομάδας μας Τουρούνογλου Αποστόλης άλλαξε όλη την ομάδα και είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πολλά παιδιά με λιγότερο χρόνο συμμετοχής στο α’ γκρουπ  με την 9αδα να διαμορφώνεται ως εξής:

9. Τουλουμης

Η ομάδα συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων με εξαίρεση ένα μικρο διάστημα, όποτε και δέχτηκε πίεση στην άμυνα της, όμως συνέχισε να δημιουργεί φάσεις και με ωραίες προσπάθειες να επιδιώκει το γκολ. Γενικά ήταν ένα θετικό τεστ για την ομάδα όπου επέτρεψε στον προπονητή μας να βγάλει συμπεράσματα για την ετοιμότητα των παιχτών ενόψει των δύσκολων αγώνων που ακολουθούν στο επίσημο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ.