Τζούνιορς(Α): Νίκη με ανατροπή – Ρεπορτάζ!

juniorsΜε τον συνηθισμένο της τρόπο, δηλαδή την ανατροπή, κατάφερε η ομάδα μας τζούνιορ να προσθέσει άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της, την δεύτερη συνεχόμενη, αφού νίκησε με το ευρύ 1 – 4 την ομάδα του Π.Α.Ο. Αλσούπολης στο γήπεδο της Ν.Ιωνίας.
9)Χωριανόπουλος Γ.
Με αρκετές απουσίες λόγω ασθένειας παρατάχθηκε η ομάδα μας η οποία φάνηκε να είναι επηρεασμένη και απο το μεγάλο μέγεθος του γηπέδου με αποτέλεσμα, σε μία προσπάθεια της να αλλάξει παιχνίδι, να μην έχει προσαρμοστεί στις νέες αποστάσεις ανάμεσα στους παίκτες και το λάθος δεν άργησε να γίνει.Το 1-0 ήταν γεγονός πολύ νωρίς. Παρόλα αυτά τα παιδιά μας υπό τις οδηγίες του προπονητή μας Τουρούνογλου Αποστόλη προσπάθησαν και σταδιακά ανεβήκανε, έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και κατάφεραν να γυρίσουν εντελώς το παιχνίδι.
Το 1-1 έγινε λίγο πριν λήξει το α’ ημίχρονο μετά απο ωραία σέντρα-σουτ του αρχηγού, σήμερα, Σφακιανάκη και με την παρέμβαση του Κισκολάρι η οποία μπέρδεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα βοηθώντας την μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα απευθείας.

Το β’ ημίχρονο ήταν ένας διαρκής μονόλογος για την ομάδα μας που με την προσθήκη του Τουλούμη και του Χριστόπουλου έγινε πιο επιθετική και δραστήρια. Ο Σφακιανάκης συμμετείχε και στο 2ο γκολ της ομάδας μας πραγματοποιώντας δυνατό μακρινό σουτ το οποίο δεν κατάφερε να συγκρατήσει ο αντίπαλος τερματοφύλακας και με ευκολία ο Γκρίζης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η κυκλοφορία της μπάλας από εκείνο το σημείο του παιχνιδιού έγινε πιο έντονη και πιο σωστή καθώς οι παίκτες ηρέμησαν και κάνανε  καλύτερες επιλογές.Το παιχνίδι επιφύλασσε ακόμα 2 γκολ από τον Τουλούμη που, με δυνατά σουτ και στις δύο περιπτώσεις, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.Το 1-4 ήταν γεγονός όπως και η ανατροπή για ακόμα ένα παιχνίδι.

juniors1 Οι πανηγυρισμοί στο τέλος του παιχνιδιού ήταν επιβεβλημένοι, οπότε και τα παιδιά αφιέρωσαν τη νίκη στους γονείς τους κάνοντας την κλασσική όλα μπροστά τους, ευχαριστώντας τους έτσι για την συμπαράσταση τους.