Νίκη με θέαμα οι Παμπαίδες του ΠΑΣ!

Π.Α.Σ ΓΑΛΑΤΣΙ- ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 3-1

ΝΙΚΗ ΜΕ ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟΥ ΤΟΥ Π.Α.Σ IMG_4679ΓΑΛΑΤΣΙ!
Αποδίδοντας κατά διαστήματα ένα θεαματικό ποδόσφαιρο και ελέγχοντας τον ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι μικροί μας ποδοσφαιριστές σκόρπισαν χαμόγελα και πλασαρίστηκαν στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Α στο γκρουπ των ισχυρών.
Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά στο 15΄ ο Λεγάκης ύστερα από αριστουργηματική εκτέλεση κόρνερ του Πατσάκη και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Τσαβόλι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας με κοντινή κεφαλιά στη μικρή περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο με έξυπνες αντεπιθέσεις η ομάδα δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και σε μία από αυτές με κοντινό πλασέ ο Τσαβόλι πέτυχε το δεύτερο του γκολ κάνοντας το 3-0 για την ομάδα μας. Λίγο πριν τη λήξη η αξιόμαχη ομάδα του Παραδείσου μείωσε στο τελικό σκορ 3-1.