Βρίσκουν τα ‘πατήματά’ τους οι Νέοι μας!

14440625_642094175966475_2209822028898739378_n

Στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, η ομάδα των νέων κλήθηκε να αντιμετωπίσει την ομάδα του Ερμη Ειρήνη Ηρακλείου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να είναι ορεξάτη κ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 10ο λεπτό, κόντρα στην ροή του αγώνα, ή ομάδα μας δέχθηκε γκόλ από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ. Από τότε, το παιχνίδι απέκτησε αρκετή ένταση, με τους παίκτες μας να ανταποκρίνονται και να δημιουργούν πολλές φάσεις για γκολ.Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο ο Αρεγκάχεγκν με φοβερό μακρινό σουτ από πολύ πλάγια θέση κατάφερε να γράψει το 1-1 και να φέρει το παιχνίδι ξανά στα ίσια. Στο β ημίχρονο και με την εικόνα της ομάδας μας να πιέζει για το γκολ, ήταν πραγματικά θέμα χρόνου να γίνει η ανατροπή. Κάτι που έγινε με τον Μπίλιο ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή κατάφερε να «πάρει μέσα» στην κυριολεξία τον τερματοφύλακα ο οποιος δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα. Η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα ήταν γεγονός και οι έφηβοι μας το χάρηκαν με την καρδιά τους.