Αγγλικό σκόρ και θεαματική νίκη για την Κ15 του Π.Α.Σ

15356990_1345351755484304_265716304_n

15356100_223033244802888_329354839_n

Αγγλικό σκορ 3-4 και θεαματική νίκη για την Κ15 του Π.Α.Σ Γαλάτσι επί του Τριφυλλιακού, και μάλιστα εκτός έδρας. Αφήνοντας στην άκρη αμυντικούς προσανατολισμούς και οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα και συγκινήσεις σε όσους παρεβρέθηκαν στην αναμέτρηση. Οι «μικροί» μας με τέσσερις βασικές απουσίες (Λαγός, Φακής, Γκοτζάι, Γεωργιάδης) και τροχοπέδη το εδώ και καιρό  υπό κατασκευή γήπεδο και τις ελλιπείς προπονήσεις κατάφεραν να ανατρέψουν το 2-0 σε 2-4 με γκολ των: Τσουράπη, Ευσταθίου, Τσαβόλι και Κομιώτη. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ο αντίπαλος μείωσε σε 3-4 που έμελλε παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Κελλυράκης, Ντίμο, Χριστόπουλος, Παπανίκας, Βεϊογλάνης, Πατσάκης, Τσουράπης, Λεγάκης, Τσαβόλι, Κομιώτης, Ευσταθίου, στο β΄ημίχρονο έπαιξαν και οι: Χρυσικόπουλος, Σαχτούρης, Νιώτης, Καλλιώρας.