Ανατροπή,νίκη και πλασάρισμα στην πρώτη 3άδα για τους Παμπαίδες του Π.Α.Σ

15592183_1364308833588596_878916514_n

15645210_1364308726921940_786994269_n

Σύγχρονο ποδόσφαιρο, νίκη με σκορ 3-1, θέαμα και πλασάρισμα στην πρώτη 3άδα του 1ου ομίλου της Ε.Π.Σ.Α για τους Παμπαίδες του Π.Α.Σ Γαλάτσι.

Για τη 12η και προτελευταία αγωνιστική της Ε.Π.Σ.Α οι μικροί μας σημείωσαν καθαρή νίκη με ανατροπή στην έδρα του Χαλανδρίου με την ομώνυμη αντίπαλο με σκορ 3-1.

Κατοχή μπάλας, καλή κυκλοφορία, ανάπτυξη από τα πλάγια, pressing στο μισό του αντιπάλου και χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στη ροή του ματς, σε αντεπίθεση του αντιπάλου, η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 1-0. Εκεί, στα δύσκολα, όμως, χωρίς να χαθεί η συγκέντρωση, η αυτοπεποίθηση και η συγκέντρωση στο πλάνο με τρία γκολ των Τυλιγάδα, Ψυλλάκη και Τουλούμη Αν. διαγράφηκε η νίκη με σκορ 3-1.

Πλέον η ομάδα μας περιμένει την τελευταία αγωνιστική, ώστε να δει με ποια βαθμολογική συγκομιδή θα περάσει στον όμιλο των ισχυρών. Η σύνθεση της ομάδας μας: Μανιατόπουλος, Ντότσε, Μπαιράμι, Ντρούρης, Σφακιανάκης, Τυλιγάδας, Κάκκος, Κιάφα, Ψυλλάκης, Τουλούμης Αν., Τουλούμης Απ.. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πλεσσέας, Κοντούλης, Τσερέλης, Μαγκαφάς, Τσιλιβαράκος.