Ηλιόλουστη μέρα με όμορφο ποδόσφαιρο και νίκες για Κ15 και Κ13 του Π.Α.Σ Γαλάτσι

15401434_1355658761120270_2073706927_n

15403019_1355659037786909_1372434424_n

15424468_1355659124453567_1225219443_n

n_k_9022

Σε μια ηλιόλουστη μέρα οι ποδοσφαιριστές της Κ13 και της Κ15 του Π.Α.Σ Γαλάτσι για την 11η και 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Α αντίστοιχα νίκησαν και σκόρπισαν χαμόγελα!

Η αρχή έγινε στην Κυψέλη με αντίπαλο την Αθηναϊδα, όπου οι Παμπαίδες μας δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα και πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης κέρδισαν με 8-0 συνεχίζοντας έτσι την προετοιμασία τους για την επόμενη φάση των ισχυρών.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Μανιατόπουλος, Μαργαρίτης, Ντότσε, Σφακιανάκης, Τυλιγάδας, Κάκκος, Κιάφα, Ψυλλάκης, Μπαϊράμι, Τουλούμης Αν., Τουλούμης Απ.. Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσερέλης, Ντρούρης, Κουρεμένος, Τσιλιβαράκος.

Τη σκυτάλη πήραν οι Παίδες μας, όπου στην Ακαδημία Πλάτωνος με αντίπαλο τον Αττικό, χρειαζόντουσαν επειγόντως την νίκη, ώστε να διεκδικήσουν στην τελευταία αγωνιστική την είσοδο στους ομίλους των ισχυρών. Παρά το αρχικό ξάφνιασμα και το γκολ του αντιπάλου οι ποδοσφαιριστές μας ισοφάρισαν με τον Ευσταθίου πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο β΄ημίχρονο η καθολική υπεροχή απέφερε άλλα δύο γκολ με τους Καλλιώρα και Λεγάκη και έτσι με τελικό σκόρ 3-1 έφτασαν στη νίκη.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Φακής, Βεϊογλάνης, Χριστόπουλος, Παπανίκας, Λαγός, Πατσάκης, Λεγάκης, Σαχτούρης, Κομμιώτης, Τσουράπης, Τσαβόλι. Χρησιμοποιήθηκαν και οι: Καλλιώρας, Ντίμο, Χρυσικόπουλος και Ευσταθίου.