Νίκη και πρόκριση στον όμιλο των ‘ισχυρών’ για τους Παίδες μας!

15645096_1364308636921949_1464740040_n

15644487_1364308576921955_1863919972_n

15644486_1364308263588653_1432028587_n

Ευρεία νίκη 4-1 επί του Γκυζιακού και πρόκριση στον όμιλο των ισχυρών της Ε.Π.Σ.Α για την συνεχώς βελτιωμένη ομάδα των Παίδων του Π.Α.Σ Γαλάτσι!Ήδη το σύνολο του Πέτρου Αντωνίου, μετρά 3 συνεχόμενες νίκες και μπαίνει με ανεβασμένη ψυχολογία στον επόμενο ‘δυνατό’ όμιλο.

Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τους αποφασισμένους ποδοσφαιριστές του Π.Α.Σ και με γκολ από τα αποδυτήρια του Κομιώτη, ύστερα από οργανωμένη προσπάθεια και τελική πάσα στο 2ο δοκάρι από τον Τσουράπη,έγινε το 1-0. Στο 2ο ημίχρονο και μην έχοντας άλλο αποτέλεσμα πέρα από την νίκη και την πρόκριση,στο μυαλό τους οι παίκτες μας ,επέβαλαν τον ρυθμό τους,έπαιξαν την μπάλα γρήγορα και χαμηλά και έτσι ήρθε το δεύτερο γκόλ με σουτ του Λεγάκη. Πλέον δίχως άγχος με άλλα δύο γκολ του Τσουράπη το σκόρ ανέβηκε στο 4-0 και απλά ο αντίπαλος στο τέλος μείωσε σε 4-1, όπου ήταν και το τελικό σκόρ του αγώνα.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια όλων, που παρά τις αντίξοες προπονητικές συνθήκες έφτασαν σε αυτήν την επιτυχία!  Ευχές για πολλές νίκες με όμορφο θέαμα και στον επόμενο γύρο!

Η σύνθεση : Φακής, Βειογλάνης, Παπανίκας, Χριστόπουλος, Κομιώτης, Λαγός, Πατσάκης, Λεγάκης, Ευσταθίου, Τσουράπης, Τσαβόλι ενώ στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι : Χρυσικόπουλος, Σαχτούρης, Νιώτης, Καλλιώρας, Ντίμο