ΟΜΑΔΑ με κεφαλαία γράμματα και νίκη με 5-3 για τους Παίδες του Π.Α.Σ

15970570_1387537341265745_325028797_n

15934617_1387537391265740_1682441230_n

Μπορεί να μη γίνουν πρωταθλητές Ε.Π.Σ.Α, μπορεί να μην είναι οι καλύτεροι ποδοσφαιριστές της Αθήνας (συμπεριλαμβανομένων και παικτών των Π.Α.Ε στον όμιλο των ισχυρών πλέον), αλλά οι ποδοσφαιριστές του Π.Α.Σ έχουν διδαχθεί σωστά από μικροί τις αρχές του ποδοσφαίρου, συνεχή βελτίωση χωρίς να τα παρατάνε, την ευχαρίστηση του παιχνιδιού και κυρίως διαθέτουν ψυχή!

Λίγο το κρύο, λίγο οι διακοπές των Χριστουγέννων και μόλις στο 20΄ η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την πολύ καλή ομάδα του Κολωνού. Ωστόσο, υπήρξε άμεση αντίδραση και με 2 γκολ του Ευσταθίου και 1 του Λεγάκη ήρθε πριν το ημίχρονο η ανατροπή. Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας δεν πάτησε φρένο (ευθύνεται και το δριμύ ψύχος, βέβαια) και με 2 γκολ των Κομιώτη και Τσουράπη «καθάρισε» το ματς. Στις καθυστερήσεις ο αντίπαλος απλά μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 3-5.

Συγχαρητήρια στο προπονητικό team για την επαγγελματική μεθοδικότητα στον τρόπο δουλειάς τους, στη διοίκηση για την πίστη σε αυτούς τους ποδοσφαιριστές και κυρίως στους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι εδώ και 6 μήνες προπονούνται σε ένα παραμελημένο και ακατάλληλο 5χ5, στοιβαγμένοι 40-50 άτομα ταυτόχρονα, κάτι που κάνει ακόμα μεγαλύτερο τον άθλο τους.

Η σύνθεση (Αντωνίου): Φακής, Λαγός, Χριστόπουλος, Παπανίκας, Βειογλάνης, Πατσάκης, Τσουράπης, Λεγάκης, Κομιώτης, Τσαβόλι, Ευσταθίου. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ντίμο, Αλεξίου, Νιώτης, Σαχτούρης.