Πάτησαν κορυφή τα Τζούνιορ του Π.Α.Σ Γαλάτσι!

16196665_10211310877823442_1092860044_o

16196687_10211310875983396_605170003_o

16216405_10211315740745012_774237147_n

Νίκη για την ομάδα των τζούνιορ (Κ11) με την οποία φτάνοντας τους 16 βαθμούς (5 νίκες και 1 ισοπαλία), είναι μόνη πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου. Η ομάδα μας αντιμετώπισε την δυνατή ομάδα της Αθηναΐδας και μετά από ένα πολύ δυνατό ντέρμπυ για γερά νεύρα κατάφερε να νικήσει με σκορ 1 – 0. Στο α ημίχρονο η ομάδα μας απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο καθώς έιχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά και αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο β ημίχρονο και όσο η ώρα περνούσε το παιχνίδι «αναψε» καθώς και η ομάδα της Αθηναΐδας έβρισκε περισσότερους χώρους στην άμυνα της ομάδας μας. Η ώρα του γκολ έφτασε όταν ο Καλλιώρας με καλοχτυπημένο κόρνερ βρήκε τον Κισκολάρι στο δεύτερο δοκάρι ο οποίος σε φάση διαρκείας κατάφερε να κάνει το 1 – 0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τα παιδιά να πανηγυρίζουν για τη νίκη τους και να την αφιερώνουν στους γονείς τους που δώσανε δυναμικό παρών στην κερκίδα.

Σύνθεση:(Τουρούνογλου)1.Σαμπάνης, 2.Νιώτης, 3.Παπαδολιάκος, 4.Σαγιάννης, 5.Παγούρας, 6.Κισκολάρι, 7.Κουρεμένος, 8.Καλλιώρας, 9.Κωβαίος, 10.Χωριανόπουλος, 11.Daika, 12.Αντωνίου, 13.Barnas, 14.Λιτσολλάρι