Διπλό με ανατροπή για τους Παμπαίδες του Π.Α.Σ Γαλάτσι

16736504_1426079484078197_402704996_n

16754494_1426175777401901_246066361_n

To 4×4 έκαναν με ανατροπή στο β΄ ημίχρονο, οι Παμπαίδες του Π.Α.Σ, νικώντας με 1-2, στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας την πολύ καλή ομάδα της Ελευθερούπολης. Επηρεασμένοι οι ποδοσφαιριστές μας από τον τεράστιο αγωνιστικό χώρο σπατάλησαν ένα ημίχρονο για να προσαρμοστούν και βρέθηκαν να χάνουν με 1-0. Στο β’ ημίχρονο η ομάδα μας άλλαξε αγωνιστικό πρόσωπο, πίεσε τον αντίπαλο, είχε υπομονή στην κυκλοφορία της μπάλας και ισοφάρισε με πλασέ μέσα στη μεγάλη περιοχή με τον Τουλούμη Απ. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Τυλιγάδας με απευθείας εκτέλεση φάουλ χάρισε την νίκη στην ομάδα μας και την διατήρηση της πρωτιάς στον όμιλο.

Αξίζει να σημειωθεί η κλήση στην Μικτή Αθηνών δύο ποδοσφαιριστών της ομάδας μας, των Τυλιγάδα Ευθύμιου και Κάκκου Θοδωρή, που αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για όλους και αφενός αποδεικνύει τον μεθοδικό τρόπο δουλειάς όλων των προπονητών της Ακαδημίας και αφετέρου επιβεβαιώνει τη σταθερή και ανιδιοτελή εμπιστοσύνη των γονέων προς το Σύλλογο.

Η σύνθεση (Αντωνίου): Μανιατόπουλος, Ντρούρης, Πλεσσέας, Ντότσε, Μπαϊράμι, Τυλιγάδας, Κάκκος, Κιάφα, Τσιλιβαράκος, Τουλούμης Αν., Τουλούμης Απ.. Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν και οι Γκέκα, Σφακιανάκης, Κουρεμένος, Μαγκαφάς, Ψυλλάκης.