Επιστροφή στις νίκες το Γαλάτσι.

Επιστροφή στις νίκες το Γαλάτσι, επεβλήθη της Ιεράπολης με 2-0 !!!

Την ένατη φετεινή του νίκη, πέτυχε ο Π.Α.Σ. ΓΑΛΑΤΣΙ, που έκαμψε την αντίσταση της Ιεράπολης και πήρε μία σπουδαία νίκη με σκορ 2-0, παίρνοντας παράλληλα ρεβάνς για την ήττα του στον πρώτο γύρο με 1-0 εκτός έδρας.

Με την νίκη αυτή η ομάδα του Γαλατσίου, βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, εν αναμονή ολοκλήρωσης της 17ης αγωνιστικής.

Σε ένα ηλιόλουστο αλλά αρκετά κρύο μεσημέρι, οι τυχεροί φίλαθλοι που παρευρέθησαν στο πανέμορφο γήπεδο Γαλατσίου, απήλαυσαν ένα αρκετά καλό παιχνίδι, που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο όταν το Γαλάτσι, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλό του.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 69ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή της Ιεράπολης, ο Μιχαήλ Παπαδόπουλος που ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας, με κοντινή προβολή έγραψε το 1-0, σημειώνοντας το πέμπτο του γκολ στο Πρωτάθλημα.

Η πίεση του Γαλατσίου συνεχίστηκε και στο 73ο λεπτό, από σέντρα ακριβείας του Ευαγγέλου από αριστερά, ο Εσμεράλντο Καράτι με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του, επιτυγχάνοντας το πρώτο του γκολ με τα χρώματα του Γαλατσίου, μόλις στην δεύτερη φετεινή του συμμετοχή.

Ενθαρρυντική εμφάνιση για την ομάδα μας, αναμένουμε ανάλογη συνέχεια !!!