Μια αγωνιστική αφιερωμένη στον Φίλιππα Νίκο.

Η 25η αγωνιστική που αφιερώθηκε στην μνήμη του αδικοχαμένου παίχτη του συλλόγου μας Φίλιππα Νίκο, όπου οι συμπαίχτες του φόρεσαν τις τελευταίες δυο αγωνιστικές του πρωταθλήματος μαύρα περιβραχιόνια εις ένδειξη πένθους. Στο παιχνίδι με τον Παπάγο κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμην του και στο τέλος του αγώνα οι φίλοι του άφησαν ένα λουλούδι στο σημείο που είχαν φτιάξει ώστε η παρουσία του από εκεί ψηλά να συντροφεύει τους συμπαίχτες του στο γήπεδο.

Το ΔΣ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ εκφράζει τη θλίψη του για την απώλεια του νεαρού παίχτη μας Φίλιππα Νίκο που τόσο πρόωρα έφυγε από τη ζωή, τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους συμπαίχτες του.

Στον αγώνα με αντίπαλο τον Παπάγου, αναδείχθηκαν με ισοπαλία 2-2 καθώς από το 3′ που σκόραραν οι φιλοξενούμενοι κάνοντας το 1-0.  Πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο η ομάδας μας αντέδρασε και αφού στο 40′ ο Σιάνη είχε δοκάρι, ο Κυριλίδης στο 50′ έκανε το 1-1. Ο Παπαδόπουλος στο 71′ έβαλε μπροστά το Γαλάτσι κάνοντας το 2-1. Το παιχνίδι έδειχνε να λήγει υπέρ του Γαλατσίου μα η ομάδα του Παπάγου έκανε μια τελευταία προσπάθεια πριν το σφύριγμα του τελευταίου ημιχρόνου ως αποτέλεσμα στο 87′ ισοφάρισε την ομάδας μας διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Ιωαννίδης (65′ Βιλαντώνης), Ευαγγέλου, Κοσκινάς, Μπίλο, Κλάδης, Θεοδωρακάτος, Τόσκα, Καράτι (33′ λ.τ. Παπαδόπουλος), Σιάνη, Κυριλίδης (70′ Αλειφέρης).